Zaznamenávání trasy výletu za pomocí GPS a Android telefonu

S přáteli chodíme pravidelně na výletu do hor. Převážně Beskyd. A právě na našem posledním výletu na Ondřejník jsem se rozhodl zaznamenat si trasu za pomocí Android chytrého telefonu a mít tak (téměř) dokonalý přehled o trase výletu.

S myšlenkou záznamu trasy jsem si pohrával již nějakou dobu a i jsem trochu zkoušel rozličné aplikace. Pro zařízení s operačním systémem Android přichází v úvahu například i víceúčelová aplikace Locus Free, která mimo jiné dokáže i zaznamenávat trasu.

Tentokráte jsem jsem sáhnul po aplikaci přímo z dílny firmy Google a sice po Moje Trasy (v originálním anglickém názvu: My Tracks). I když funkcemi zase tolik nehýří, co se týče velikosti nejedná se o žádného „prcka“. Řekne si totiž o slušných cca 3 MB. Přináší ale i rozličné nastavení úspory baterie atd. Co mě ale příjemně překvapilo, byl fakt, že trasu mobil zaznamenával i když jsem jej měl v koženém pouzdře v batohu. Samozřejmě jsem jej tam dal až poté co jsem „chytil“ signál GPS družic.

Jak uvidíte i na níže přiložené vizualizaci trasy byly místa kdy aplikace (potažmo mobil) ztratily signál. Nutno ale říci, že jsme místy šli před docela hustý les, kde téměř nebyla vidět obloha a to jsou místa, kde by GPS signál ztratil mobil pravděpodobně i kdyby nebyl v batohu.

Níže uvedenou vizualizaci trasy jsem provedl s pomocí šikovné online služby GPS Visualizer, kterou tímto také doporučuji. Dokáže vytvořit interaktivní mapu trasy přímo na Mapách Google.

Pokud by někdo měl zájem se některého našeho výletu zúčastnit (vesměs chodíme v soboty), stavte se na některé ze setkání řečnického klubu Toastmasters Ostrava a domluvíme se – odkaz je v mých tipech.

Mapa výletu na Ondřejník

Vykreslení GPS záznamu našeho výletu na Ondřejník

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>