Umění rétoriky jako přednáška v Ostravě

V ostravské pobočce kulturní organizace Nová Akropolis se koná úvodní přednáška týkající se řečnictví. Přednáška dává úvodní rámec kratšímu cyklu s cílem rozvinou komunikační dovednosti.

Tato úvodní přednáška s názvem: Umění rétoriky se koná v úterý 18.9.2012 od 19h. Vstupné je příjemných 60 Kč (studenti 45 Kč) [Místo konání: Nová Akropolis, 28. října 8, Ostrava].

V popisu k akci se můžeme dočíst, že bude obsahovat:

  • Umění myslet a mluvit
  • Poučování – základní nástroj výchovy
  • Tradiční rady řečníkům

Předpokládal bych obecný úvod do řečnictví, který se bude v následujícím „cyklu“ o dalších třech (3) přednáškách dále rozvíjet.

Určitě se nejedná o špatnou možnost jak se „v kostce“ dozvědět základní informace a přitom nemuset studovat učebnice, skripta nebo jiné „bichle“ :-)

Komunikační dovednosti jsou vedle těch jakýchkoliv dalších (specificky odborných) dnes obecně vyžadovány ať již ve škole nebo následně v zaměstnání. I v každodenním životě nám přitom mohou (a jsou) pouze ku prospěchu. Oproti rozličným kurzům, jejichž kvalitu si ověříte až jejich absolvováním je zde možnosti si vše vyzkoušet opravdu za pár korun.

Vedle řečnických klubů Toastmasters jedna z málo možností jak si výrazně zlepšit komunikační dovednosti i prakticky. Byť samozřejmě výše odkazovaná přednáška bude předpokládám spíše o teorii (která je ale také potřebná).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>