Fí jo, a pak, že podnikatelé (živnostníci) nejsou v kurzu

Docela náhodou jsem narazil na vtipnou reklamu. Neviděl jsem ji v televizi, protože tu téměř nesleduji, ale na jednom webovém portále. Teď ale k té reklamě.

Má asi přesně to, co by dobrá reklama (klip) měl mít. Má příběh, je vtipná a je v ní atraktivní žena. V dané video reklamě účinkuje ještě Jiří Mádl (možná jej ženy budou také považovat za pohledného, kdo ví…).

Reklama má samozřejmě (z mého pohledu) více klišé. U Jiřího Mádla je opět pohledná (minimálně mladá) bruneta a situace je postavena tak, že on je již za vodou a druhý mužský hrdina vše teprve řeší. No a protože je nesmělý, musí od Jiřího dostat radu jak „na ni“. Ta „ona“ je přitom pohledná letuška, která kolem našich hrdinů projde.

Pointa, která pro mne (jako živnostníka) ale vyplývá je: že letuškám se lidí i živnostníci :-) To dávám bokem, že Fio přináší zajímavý produkt zdarma…

No a nakonec reklama přináší zajímavý příběh, s nápadem, vygradovaný, a přitom sdělující (poměrně nenásilně), že prostě to je ten produkt, který bychom si měli „koupit“.. byť zde je zdarma :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>